Pamätáte si ako začínal Instagram?

Toto bol prvý FLAME, ktorým to všetko začalo. Málokto si na to spomenie, ale Instagram kedysi dávno začínal ako aplikácia dostupná výlučne pre iOS. Potom prišla verzia pre Andorid a zopár zúfalcov s iPhonmi vo vreckách sa z toho psychicky zrútilo. TExt nižšie vznikol v roku 2012, Instagram mal 30 miliónov užívateľov, na najlajkovanejšej fotke(150K likes) bol Justin Bieber so Selenou Gomez a slovo influencer na Slovensku ešte nikto nepoužíval.

Instagram, aplikácia ktorá zamindrákovanej časti majiteľov iPhonov ešte toď nedávno predlžovala penisy a zväčovala prsia bola sprístupnená aj pre stroje ktoré poháňa malý, zelený Android. Všetkému dobrému je koniec. Elitárska appka plná umeleckých fotografií bola v momente zaplavená sračkami z nekvalitných objektívov, nechutne lacných Android telefónov v rukách druhotriednych obyvateľov tejto planéty. „Už sa viac necítim výnimočná“, „Teraz budem nútený sledovať čo jedávajú chudobní ľudia na večeru“, „Už viem ako sa cítili nadradení muži keď ženy získali právo voliť“ takto bedákali na Tweeter-i zronení stúpenci sekty nedojedeného jablka, keď sa zo dňa na deň ich rasovo čistý priestor na zdieľanie fotiek otvoril pre plebs, ktorí z akéhokoľvek dôvodu používa iné zariadenia než tie aké stvoril vodca Steve.

Veď predsa každému slušnému hipsterovi musí byť jasné že ten, kto nemá (na) iPhone alebo iPad je nekreatívny chudák bez šance vytvoriť niekedy záber hodný šérovania s elitov. Ale sranda bokom. Je desivé že telefón a aplikácia dnes stačia niekoľkým indivíduám k tomu aby získali pocit nadradenosti, a to som si myslel že modré oči a blond vlasy árijskej rasy už nikto neprekoná.

Predstavte si situáciu: Odfotíte si mobilom rožok s maslom. Máte? Vznikne hnusná fotka ktorou by sa triezvy človek nikde nechvastal, ale vy máte Instagram. Ten umožňuje šľahnúť na rožok s maslom hypercool filter, takže výsledok je na nerozoznanie od zožltnutej fotky akú má babka založenú v albume Balatón ´78 a takéto niečo je už umenie o aké predsa nemôžete svet ochudobniť.

Instagram, rok 2012

Rožok z maslom vôbec nie je nadsádzka, pretože na najpopulárnejšej fotke Instagramu so 150 tisíc lajkami je Justin Bieber so Selenou Gomez (čiernobiely filter), a nech už absurditu tejto služby vykreslím dokonale, tak čierny obdĺžnik (nemtavý manták filter), teda v skutočnosti čierne nič ktoré uploadol už spomenutý Justin B. schytalo 15 tisíc lajkov a 900 komentárov. #LudomJebe Ak sa vám celý Instagram zdá ako nepraktická blbosť, tak potom nemáte čuch na biznis nápady, píšem tu totiž o najúspešnejšom startupe všetkých čias dámy a páni.

Selena Gomez a Justin Biber, v roku 2012 najlajkovanejší post Instagramu so 150K likes

V apríli 2012, teda 15 mesiacov od založenia firmy má Instagram 13 zamestanancov, službu využíva 30 miliónov ľudí (k 03.04.2012) a toto všetko si pred pár dňami kúpil na machrovanie Mark Zukerberg za, sadnite si prosím, 1 miliardu dolárov, to je jednotka a za ňou deväť núl. Lacnejšie by ho vyšiel aj New York Times. A možno aj Techbox.

Ako sa vám páčil tento článok?

Kliknite na hviezdičky

Hodnotenie: 5 / 5. Počet hlasov: 5

Tento text ešte nikto nehdonotil

Zdieľajte článok so svojimi priateľmi

,

od

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *